Kaevurite päev 2014: vanad traditsioonid uut moodi

Uudised

9. September 2014

31. augustil korraldasid kontsern Viru Keemia Grupp ja ettevõtte Eesti Energia pidustuse, mida võib julgesti nimetada kaevurite piirkonna – Ida-Virumaa – rahvapeoks: Kaevurite päeva.

Peo toimumise aeg ja koht – Toila park – on traditsioonilised. Kaevurite kaks peamist tööandjat Eestis tervitasid ja õnnitlesid pidustuse „peasüüdlasi“ ning pakkusid meelelahutust kõigile peokülalistele, nii kaevuritele kui kohalikele elanikele ajavahemikus kella 12.00 kuni 21.00.

Sel korral taaselustati üle mitme aasta kaevurite taidluskava. Tõenäoliselt kaevuritel „kees üle”, kuna kõik need taidluskavad, mille esitlemiseks neil viimase seitsme-kaheksa aasta jooksul võimalus puudus, lauldi ja tantsiti maha sellel aastal! Vahetult enne pidustuse pidulikku avamist esitleti Kaevurite päeva pealaval kõike alates videosalvestustest ja lõpetades zumba-tantsudega.

Uuendusena võiks välja tuua merekaldal asunud džässilava. See meeldis rahulikumat õhkkonda eelistavale publikule, pakkudes vaheldust aktiivsele meelelahutusele pealava ees. Tantsuõhtu õnnestus täielikult: ansambel Secret Service meenutas paljudele 80ndaid aastaid, kui pool maailmast tantsis laulu „Flash in the Night‟ saatel.

Võib öelda, et Kaevurite päeva olulisemaid kohti terves Toila-Oru pargis oli spordilava. Jõumeeste võistlus, kaevurisaapa vise, teatevõistlused, jalgpalliturniir – kõik need olid pidustuse lahutamatuks osaks. Muide, rääkides spordivõistluste tulemustest, siis kõige tugevamaks osutus Kalev Arbus, kes saavutas jõumeeste võistlusel esikoha, kaevurisaapa viskas kõige kaugemale Igor Bogdanov, kes oli pjedestaalil peaaegu kõikides võistluse kategooriates, naistest viskas kaevurisaapa kõige kaugemale Edita Klimaševsjaka. Tuleb märkida, et saapaviske võistlustes ei olnud osalejatest puudust. Üldiselt, valitses spordiplatsil sportlikult sõbralik meeleolu, omal kohal olid hasart ja lõbu.

2014. a Kaevurite päeva tuli on süüdatud, pidu peetud, eesriie langetatud, kuid kaevurite laulude sõnad jäävad kostma vähemalt järgmise aastani, kui kaevurid esitavad uusi laule!

Siit leiate kaevurite päeva spordivõistluse tulemused ja toredad fotod üritusest.

Septembri uudised:

Ajutine liiklusskeem / 5. September