Eesti Kunstimuuseum sai uue toetaja Viru Keemia Grupi näol

Uudised

17. Oktoober 2014

17. oktoobril liitub põlevkivi ümbertöötlemisettevõte Viru Keemia Grupp kunsti edendaja Eesti Kunstimuuseumi toetajatega. Oma allkirja kolmeaastasele koostöölepingule annab 17. oktoobril Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme ning VKG juhatuse esimees Priit Rohumaa.

Koostöö raames toetab VKG näitust „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“, mille avamine toimus 11. oktoobril ja mille eksponaatidega saab tutvuda Kumu kunstimuuseumis järgmise aasta 18. jaanuarini.

Priit Rohumaa, Viru Keemia Grupi juhatuse esimees: „VKG hoiab fookuses eeskätt Ida-Virumaad ja selle regiooni algatusi ning ettevõtmisi, kuid kultuuril ja kunstil pole piire. Mul on hea meel, et VKG säästva arengu kontseptsiooni edendajana laiendab partnerite ringi. Põlevkivitööstus saab ulatada kätt paljudele headele algatustele niikaua, kuni tööstusharu on eluvõimeline ja arenev“.

Sirje Helme, Eesti Kunstimuuseumi peadirektor: "Kultuuri toetamine tähendab seda, et hoolitakse kogu rahvast, sest  tugev ja õnnelik saab olla ainult rahvas, kes tunneb ja hindab vaimseid väärtusi. Mul on väga hea meel, et Viru Keemia Grupp on meile toeks, sest kultuur pole ainult tegijate, vaid kogu rahva asi, ning kelle teisel kui meie  tuntud ja hinnatud suurettevõtetel  saab olla arusaam, et tugev majandus vajab arenenud kultuurset keskkonda."

„Pidu sinus eneses. Art déco“
Euroopas hästi tuntud moeajaloolase, sisekujundaja, stsenograafi ja väsimatu moe propageerija Aleksandr Vassiljevi (1958) kollektsiooni näitus keskendub Esimesele maailmasõjale järgnenud hingelise ja kehalise vabanemise aastakümnele. Väljapanek koosneb 80 kostüümist ja üle 200 aksessuaarist, samuti fotodest ja maalidest, mis illustreerivad Euroopa moe arengut sõdadevahelisel perioodil (1918-1939), kui domineerivaks stiiliks oli art déco (kunsti- ja disainistiil, mis sai oma nime Pariisi 1925. aasta rahvusvahelise moodsa tarbekunsti näituse Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes järgi).

Viru Keemia Grupp
VKG on Eesti vanim ja suurim põlevkivitööstusettevõte, mille kogemus ulatub 1924. aastasse. Kontserni panus riigieelarvesse 2013. aastal ulatus 45 mln euroni. VKG annab tööd rohkem kui 2 250 inimesele Virumaal. Eesti põlevkivitööstus tervikuna annab riigi SKTst 3-5% ja panustab rohkem kui 250 mln eurot riigi eelarvesse.

VKG prioriteedid vastutustundliku ettevõtluse raames on keskkonnahoid, töötajad, regioon, kus ettevõte tegutseb ning kultuur ja sport. VKG toetab lisaks kohalikele üritustele ja ettevõtmistele ka Eesti Kontserti, Rahvusooperit Estonia, Eesti Kunstiakadeemiat ning Tartu Kõrgemat kunstikooli.

Lisateave:
Jelena Derbneva
Viru Keemia Grupp
sisekommunikatsiooni juht
e-post: jelena.derbneva@vkg.ee
tel. 334 2555
GSM 55611022