Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi 5. konkurss on avatud kuni 5. detsembrini

Uudised

29. Oktoober 2014

Jõhvi Kontserdimaja kino Amadeus, Viru Keemia Grupp AS, Jõhvi Vallavalitsus ja Eesti Filmi Instituut (EFI) kuulutavad taas välja KALJO KIISA nimelise Noore filmitegija stipendiumi konkursi.

Stipendiumi eesmärgiks on toetada noori filmitegijaid, kes on kasutanud oma loomingus Ida-Virumaad. Soovime sellega innustada noori filmitegijaid avastama Ida-Virumaa mitmekesist visuaalset rikkust ja seda filmilindile jäädvustama.

Stipendiumi suurus on 2 500 eurot. Lisaauhinnaks on 40 tundi Amadeuse kinosaali kasutamist sobival ajal ja valik  EESTI FILMIKLASSIKAT.

Stipendiumi algatajad soovivad hoida Ida-Virumaalt pärit filmilavastaja ja näitleja ning Amadeuse kino ristiisa Kaljo Kiisa (3. detsember 1925, Voka vald, Vaivina küla – 20. september 2007, Tallinn) mälestust ja seepärast toimus esimene stipendiumi üleandmine tema 85. sünniaastapäeva auks 4. detsembril 2010.

STIPENDIUMILE KANDIDEERIMISE KORD:

  • kandideerima on oodatud KUNI 40. aastasedrežissöörid, produtsendid, operaatorid, heliloojad, kunstnikud ja loomingulised meeskonnad;
  • kandidaate saavad esitada nii juriidilised kui eraisikud;
  • vajalik on esitada PORTFOOLIO, motivatsioonikiri ja stipendiumi kasutamise eesmärk;
  • kandidaadi CV;
  • loomingulise meeskonna ühine portfoolio koos Ida-Virumaal filmitud materjaliga.

OODATUD  on nii mängu-, dokumentaal- kui ka reklaamfilmid, sh nii täispikad kui lühifilmid, mis on filmitud (osaliselt) Ida-Virumaal.
TAOTLUSED palume saata 5. detsembriks 2014 aadressile Kino Amadeus, Pargi 40, Jõhvi, märksõna „K. Kiisa stipendium”.

Žürii liikmete hulka kuuluvad Tiina Lokk, Ilmar Raag, Jaak Lõhmus, Priit Rohumaa, Piia Tamm, Edit Sepp ja Anne Uttendorf.

Täpsem info kandideerimise kohta