fbpx

January 2024

BaltCap viis lõpule VKG Elektrivõrgud omandamise

Baltikumi juhtiv erakapitali fondivalitseja BaltCap omandas Eesti suuruselt teise elektri jaotusvõrguettevõtte VKG Elektrivõrgud. BaltCap näeb võrguettevõtte edasises arendamises märkimisväärset potentsiaali pakkumaks elektrienergia võrguteenuste kõrval täiendavaid elektri ning võrguga seotud teenuseid.

“Ida-Virumaa on Eesti tööstuse ajalooline keskus, kus tulenevalt rohepöördest on toimumas olulised muutused. Katmaks Ida-Virumaa elanike ja ettevõtete vajadusi, näeme potentsiaali VKG Elektrivõrgud tegevust laiendada horisontaalselt suundadesse nagu taastuvenergia tootmine ja salvestamine, elektriautode laadimine, telekommunikatsioon ning tänavavalgustuse lahendused,” ütles BaltCapi investeeringute juht Marek-Andres Kauts.

Kautsi kinnitusel jätkub VKG Elektrivõrgud senistele klientidele teenuste pakkumine ka pärast omanikuvahetust endistviisi. Võrguettevõtte kontaktid ja pangarekvisiidid jäävad samaks. VKG Elektrivõrgud juhina jätkab Ivo Järvala ja tööd alustab uus nõukogu, kuhu kuuluvad BaltCapi investeeringute juht Marek-Andres Kauts, BaltCapi juhtivpartner Simonas Gustainis ja BaltCapi investeeringute juhi Kristjan-Mart Piirsalu.

VKG Elektrivõrgud on riigi omanduses oleva Elektrilevi järel suuruselt teine elektrijaotusvõrk Eestis. Ettevõtte elektrivõrk paikneb Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe omavalitsuste territooriumil. Võrgu kattealal elab 71 000 inimest ja seal paikneb terve rida tööstusettevõtteid. VKG Elektrivõrgud elektrienergia jaotamise aastane maht on ca 250 000 MWh. Võrk koosneb 951 km pikkusest elektriliinist ja 372 madal-, kesk- ja kõrgepinge alajaamast.

Tehingu ostupoolsed nõustajad olid TGS Baltic ja Opinio Finance, müügipoolsed nõustajad Superia ja Cobalt. Tehingu väärtust ja muid üksikasju ei avalikustata.

BaltCap tegi VKG Elektrivõrgud investeeringu oma infrastruktuurifondi BaltCap Infrastructure Fund II kaudu, mille investorid on Euroopa Investeerimisfond ja Baltikumi pensionifondid.

BaltCap on Baltimaade suurim ja kogenuim erakapitaliinvestor, kes tegeleb nii väljaostu-, kasvu-, riski- kui ka infrastruktuuriinvesteeringutega. Alates 1995. aastast on BaltCap investeerinud enam kui 100 ettevõttesse erinevates tööstussektorites ja kaasanud kokku üle 950 miljoni euro kapitali. BaltCapil on enam kui 40 investeerimisspetsialistist koosnev tiim, kes töötab Tallinna, Riia, Vilniuse, Varssavi, Helsingi ja Stockholmi kontorites.