aprill 2019

Esimeses kvartalis kasvatas VKG nii tootmismahte kui käivet

VKG kaubaõlide tootmismaht kasvas 2019. aasta esimeses kvartalis 155 458 tonnini, mis on 6% võrra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal; põlevkivi toodang suurenes 10% võrra 1,16 miljoni tonnini, mis on ettevõtte kvartaalne tootmisrekord. Kontserni käive kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga koguni 23% ehk 60,9 miljoni euroni. Käibe tõusu põhjustasid peamiselt õlitoodete müügimahu kasv 12% võrra 161 092 tonnini ja referentstooteks oleva 1% kütteõli turuhinna tõus keskmiselt 15% võrra.

„Kui 2018. aasta viimases kvartalis liikusid õlihinnad kiirel langustrendil, siis uue aasta esimeses kvartalis oli suund mõõdukalt ülespoole – Brent toornafta hind tõusis kolme kuuga 54 dollarilt 69 dollarini barreli kohta. Hinnatõusu taga on peamiselt OPEC-i ja Venemaa tootmismahtude kärped, samas ka positiivsed uudised aktsiaturgudelt, mis viitavad majanduse jätkuvale kasvule,“ kommenteeris turul toimuvat VKG juhatuse liige ja finantsdirektor Jaanis Sepp.

Esimese kolme kuuga töötlesid tootmisüksused 1,2 miljonit tonni põlevkivi (+5%). Mahu kasvu tingis 1000-tonnise vabriku taaskäivitamine ning Petroter põlevkiviõlitehaste kõrgem efektiivsus. Põlevkivigaasidest toodetava elektrienergia toodang langes esimeses kvartalis 3,7% võrra 98 gigavatt-tunnini. Soojuseenergia müügi langus 7,1% võrra oli tingitud eelmise aastaga võrreldes soojemast ilmast. VKG Soojus jätkas aktiivselt soojustrasside renoveerimisprojektiga, millesse kolme kuuga investeeriti üle miljoni euro. Kontsernil oli kokku 6,5 miljonit eurot investeeringuid, millest 68% oli suunatud töökindlusesse.

Veebruari lõpus tunnustasid Eesti Inseneride Liit ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus VKG-d „Targa töösturi“ auhinnaga suurettevõtete kategoorias. Kontserni järjepidevad investeeringud digitaliseerimisesse ja automatiseerimisesse on aidanud tõhustada äriprotsesse, andes parema ülevaate energia- ja finantskuludest, varadest, personalivajadusest ja võimaldades tõsta efektiivsust.

Kontserni tegevusest laekus 2019. aasta esimeses kvartalis riigieelarvesse 12,3 miljonit eurot maksutulu, mis on eelmise aruandlusperioodiga võrreldes 32% võrra rohkem. Suurim osa tuleneb tööjõumaksudest: 4,9 miljonit eurot (+26%) ja erinevatest keskkonnatasudest: 4,7 miljonit eurot (+42%). Kvartali lõpu seisuga töötas kontsernis 1 756 töötajat. 

Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post