jaanuar 2017

VKG Plokk OÜ uueks omanikuks on Aeroc International AS

Kontsern Viru Keemia Grupp viis lõpule müügitehingu, mille tulemusena läheb kontsernile kuuluv ning ehitusmaterjalide turul tegutsev tütarettevõte VKG Plokk OÜ üle ehitusmaterjalitööstuse ettevõttele Aeroc International AS. VKG Plokk on poorbetoonplokkide tootja, kes müüb oma tooteid Roclite kaubamärgi all Eestis ning ekspordib välismaale. Ostu-müügileping jõustub 16. jaanuaril 2017.

Viru Keemia Grupi juhatuse aseesimees Meelis Eldermann: “Iga päev töötame kontserni efektiivsuse pideva tõhustamise ning konkurentsivõimekuse tõstmise kallal muutlikes turutingimustes. Otsus müüa kontserni tütarettevõte VKG Plokk tuleneb eelkõige VKG strateegilisest soovist keskenduda vaid põhitegevusvaldkondadele ehk põlevkivi kaevandamisele ning õli, energia ja soojuse koostootmisele.“

Aeroc International AS juhatuse liige Ivar Sikk: „VKG Plokk OÜ ostutehing on oluline samm ettevõtte strateegia elluviimisel, mis aitab tõsta meie konkurentsivõimet Baltikumi plokiturul. VKG Ploki tehase potentsiaali kasutame oma tootmisefektiivsuse tõstmiseks ning tootmismahtude laiendamiseks, jätkates poorbetoontoodete tootmist ja müüki Roclite kaubamärgi all. Aeroc International AS kindlustab selle tehinguga oma positsiooni Põhja-Euroopa suurima poorbetoonitootjana.“

Tehingu hind jääb poolte kokkuleppel konfidentsiaalseks. Tehingu läbiviimist nõustasid advokaadibürood LINKLaw ja Raidla Ellex, finantseerimist aitas korraldada Redgate Capital.

VKG Plokk kuulus kontserni koosseisu 2011. aastast ning alates 2012. aasta jaanuarist toodab ettevõte kaubamärgi Roclite nime all uue põlvkonna müüriplokke. VKG Plokis töötab hetkel 58 inimest ning eelmise aasta käive moodustas 3 miljonit eurot. 

Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
e-post