oktoober 2007

VKG Oil AS sõlmis põlevkivikemikaalide tarnelepingu jaapani keemiafirmaga

Oktoobris sõlmis Viru Keemia Grupp AS (VKG) tütarettevõte VKG Oil AS põlevkivikemikaalide tarnelepingu jaapani tööstuslike vaikude valmistaja Nagoya Oilchemical Co. Ltd-ga.

VKG Oil tarnib lepingu järgi Nagoya Oilchemical Company’le 2007. aastal 64 tonni põlevkivikemikaali Honeyol. Honeyol VKG Oil poolt kaitstud kaubamärk kindla koostisega alküülresortsiinide segule. Nagoya vajab Honeyol’i tööstusliku vaigu DFK tootmiseks, millega immutatakse autotööstuses kasutatavat kartongi ning tekstiili. Saadud materjal on õli-, kemikaalide- ja kuumuskindel ning temast valmistatakse näiteks autode mootorikatte mürasummutusmatte. Nagoya Oilchemical Co tegevjuhi Masanori Ogawa sõnul kasutatakse põlevkivikemikaalidest toodetud vaikudega immutatud tooteid tervelt 65%-l Jaapanis valmistatud sõiduautodel. Märgina kõrgest kvaliteedist võib välja tuua, et 100% Lexustest on varustatud vibratsiooni- ning mürasummutusmattidega, kus on kasutatud põlevkivikemikaalidest toodetud DFK vaike.

VKG Oil turundusjuhi Heikki Laidma kommenteeris tehingut järgmiselt: “Eesti põlevkivist saadavad tooted on unikaalsete omadustega, nende väljatöötamine ning turustamine on VKG Oili üks peamisi prioriteete. Meil on hea meel, et lisaks Euroopa ja Ameerika turgudele on meie põlevkivikemikaalid koha leidnud ka tõusva päikese maal.”

Lisainfot pressiteade teema kohta leiate aadressitel http://www.nayuka.co.jp/english_old/index.html ja http://www.vkg.ee/?id=1183

VKG Oil AS on Eesti vanim ja suurim põlevkivitööstusettevõte, mille kogemus ulatub 1924. aastassse. Ettevõte põhitegevusalaks on põlevkivi termiline töötlemine, mille käigus saadakse põlevkiviõli, – kemikaale ja -gaasi. Ettevõte pakub tööd ligi 400 töötajale.

Lisainformatsioon:
Julia Aleksandrova
VKG avalike suhete juht
GSM 52 32 700
e-post: Julia.Aleksandrova(at)vkg.ee

Uudised