november 2006

VKG Oil AS-is lõppes suuremahuline investeerimisprojekt

6. novembril käivitati VKG Oil AS-is uus, ligi 45 miljonit krooni maksev destillatsiooniahi, mis võimaldab tõsta tsehhi tootlikkust ja ei saasta keskkonda.

Destillatsioonitsehhi ahi on ettevõte üks tähtsamaid seadmeid, mis osaleb põlevkiviõlide tootmisprotsessis. Ahju ülesandeks on toorõli kuumutamine enne selle järgmisele töötlemisetapile suunamist.

Uus destillatsiooniahi vahetas välja kaks vana ahju, mis olid rajatud eelmise sajandi keskpaigas. Uus seade valiti välja kõiki keskkonnale esitatavaid nõudmisi silmas pidades. Uue ahju korstna kõrgus on üle 60 meetri vanade ahjude 28 meetri asemel, mis sattusid ebapiisava kõrguse tõttu hajumise sanitaartsooni. Ahju korstnad on varustatud ka automaatsete seireanduritega mis jälgivad korstnast väljuvate suitsugaaside kogust ja koostist.

Uue seadme projekteerimis- ja ehitusprotsess oli rahvusvaheline. Ahi projekteeriti Tšehhis, mehhaaniline osa töötati välja Valgevenes, koostisosade valmistamine leidis aga aset Slovakkias, Itaalias ja Tsehhis. Enam kui 10 miljonit krooni ahju maksumusest kulus automaatikaseadmetele, mille väljatöötamist teostas firma Siemens. Ahju ehitus ja montaažitöid juhendas Tšehhi firma Koglich esindaja. Nõuded keevitustöödele on võrdväärsed analoogiliste nõuetega aatomielektrijaamades – neile kehtib garantii 30 aastat.

VKG Oil AS on Eesti vanim ja suurim põlevkivitööstusettevõte, mis töötab alates 1924 aastast. VKG Oil AS-i põhitegevusalaks on põlevkivi termiline töötlemine, mille käigus saadakse põlevkiviõli, -kemikaale ja -gaasi. Ettevõte pakub tööd ligi 400 töötajale.

Lisainformatsioon:
Julia Aleksandrova
VKG avalike suhete juht
Tel. 33 42 702
GSM 52 32 700
e-post: Julia.Aleksandrova(at)vkg.ee