jaanuar 2008

VKG Oil AS alustas põlevkivist juuksevärvide komponendi tootmist

VKG Oil AS käivitas jaanuari alguses fenoolide rektifikatsiooniseadme. Uus seade hakkab tootma kõrge puhtusastmega põlevkivikemikaale.

Eesti põlevkivist on võimalik põlevkiviõlide kõrval toota ka mitmeid kemikaale. Põlevkivikemikaalide kasutusvaldkond on väga lai, ulatudes masinaehitusest parfümeeria ja farmaatsiani. Puhaste kemikaalide hind ületab põlevkiviõli hinda kümneid ja sadu kordi.

Põlevkivikeemia arendamine on olnud aastaid VKG üks strateegilisi suundi. Eesti põlevkivi unikaalsuse tõttu, on kogu arendustöö sündinud Eesti sisese teadustöö viljana. Praegu toodab ettevõte erinevaid põlevkivikemikaale, mida kasutatakse kummitööstuses, tekstiilitööstuses ja ehitusmaterjalide tööstuses.

VKG alustas jaanuaris 99%-lise puhtusastmega 2-metüülresortsiini tootmist. 2-metüülresortsiin leiab kasutust peamiselt kosmeetikatööstuses juuksevärvide komponendina.

VKG Oil AS-i turundusjuht Heikki Laidma: «Esimesed partiid 2-metüülresortsiini lähevad Aasia tarbijatele. Edukas konkureerimine Hiina ja India keemiaettevõtetega näitab, VKG Oil on oma arendustöös maailmatasemel. Lähiajal on plaanis siseneda ka Euroopa ning Põhja-Ameerika turgudele.».

Lisainformatsioon ja pildid:

Julia Aleksandrova
VKG avalike suhete juht
Tel. 33 42 702
GSM 52 32 700
e-post: Julia.Aleksandrova(at)vkg.ee

Uudised