jaanuar 2019

VKG Energia purustas tootmisrekordi

Energeetikaettevõte VKG Energia tootis 2018. aastal kokku 1 TWh soojus- ja elektrienergiat, mis on ettevõtte ajaloo rekord.

Võrreldes 2017. aastaga, tõusis tootmismaht 6,5%, sealhulgas suurenes elektrienergia tootmine aastaga suisa 12%. „Meil oli tõepoolest tulemuslik aasta. Esiteks täitus maagiline ühe TWh maht, aga ka elektri turuhind oli mullu eelnevast aastast oluliselt kõrgem. Koguni 41,8-protsendiline elektri hinnatõus tulenes hüdroreservuaaride madalast tasemest Skandinaavias, CO2 hinnatõusust ja teiste tootmissisendite kallinemisest,“ ütles VKG Energia juhatuse liige Marek Tull.

VKG Energia kasutab elektri- ja soojusenergia tootmise sisendina põlevkiviõli tootmisel kaasproduktina saadavat põlevkivigaasi. Tootmismahu kasvu võimaldas nii hea aasta põlevkiviõli tootmisel kui ka 2017. aasta lõpus valminud 100MW nimivõimsusega uus gaasikatel, mille kasutuselevõtuga tõusis oluliselt tootmise kasutegur.

VKG Energia on suuruselt teine elektrienergia tootmisettevõte Eestis. Lisaks toodab ettevõte ka soojusenergiat ning varustab tööstusettevõtteid tööstusliku auruga. 

Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post