fbpx

August 2006

VKG ENERGIA AS sai AS-i Kohtla-Järve Soojus aktsiate omanikuks

8. augustil sai VKG Energia 40,8 -protsendilise AS Kohtla-Järve Soojus aktsiapaketi ametlikuks omanikuks.

25. mail allkirjastas OÜ VKG Energia Kohtla-Järve linnaga lepingu AS-i Kohtla-Järve Soojus 40,8% aktsiate omandamiseks. Tehingu väärtus oli 60 miljonit krooni. Summa kanti üle lepingu sõlmimise päeval.

Aktsiad vahetasid omanikku peale ostueesõiguse tähtaja möödumist, ehk 8. augustil. AS –il Eesti Energia oli aktsiate ostueesõigus samadel tingimustel 2 kuu jooksul alates lepingu sõlmimise kohta teate saamisest, mida ta ei kasutanud.

40,8 % kogu aktsiapaketist moodustas arvuliselt kokku 376 550 aktsiat. Eesti Energia omanduses olevate aktsiate protsenti, 59,2 %, tehing ei mõjutanud.

VKG Energia juhi Andres Veske sõnul lubab see ost VKG Energial aktiivselt osaleda Kohtla-Järve Soojuse töös. VKG Energia tehingujärgsetest plaanidest saab täpsemalt rääkida siis, kui toimub VKG aktsionäride üldkoosolek, mis on plaanis kokku kutsuda lähiajal.
OÜ VKG Energia on Viru Keemia Grupp AS-le kuuluv soojus- ja elektrienergiat tootev ettevõte. Ettevõtte koosseisu kuulub 2 soojuselektrijaama ja kaugküttevõrk. Ettevõttes töötab 179nimest.

Lisainformatsioon:
Julia Denissova
VKG avalike suhete juht
Tel. 33 42 702
GSM 52 32 700
e-post: Julia.Denissova(at)vkg.ee