juuli 2016

Viru Keemia Grupp taaskäivitab kaks konserveeritud Kiviter-tehnoloogial töötavat vabrikut

Viru Keemia Grupp (VKG) taaskäivitab kaks Kiviter-tehnoloogial töötavat põlevkiviõli vabrikut (4. ja 5. gaasigeneraatorjaama), mille tegevus oli rekordiliselt madala naftahinna tõttu jooksva aasta algusest konserveeritud. Kontserni meeskonda kutsutakse tagasi ligikaudu  350 inimest. 

Ahti Asmann, Viru Keemia Grupi juhatuse esimees: „Konserveeritud vabrikute taaskäivitamine on põhjalikult kaalutletud otsus, mis toetub kontserni sisemistele finantsarvutustele ning valitsuse poolt näidatud reaalsetele sammudele luua paindlik maksusüsteem, mis võtab arvesse muutlikku nafta maailmaturu hinda. Loodame, et sektori ettevõtete ning riigi vaheline konstruktiivne dialoog jätkub ning et selle tulemusena luuakse uus toimiv maksusüsteem, mis toetab Eesti põlevkiviõli konkurentsivõimet maailmaturul ja tagab riigile pikaajalise maksutulu.“ 

„Tagasihoidliku optimismi annab äritegevuste planeerimisel ka maailma kütusteturu jätkuv aeglane paranemistrend. Konserveeritud vabrikute taaskäivitamine kajastub positiivselt kontserni töötajaskonna arvus, mis suureneb ligikaudu 350 töökoha võrra. Eelkõige pakume tööd meie endistele töötajatele, kellest paljudega on tänaseks eelkokkulepped juba olemas,“ sõnas Asmann. 

Taaskäivitamiseks vajalikke ettevalmistustöid ning kõikide süsteemide põhjalikku kontrolli on juba alustatud. Vabrikute töö stabiilse täisvõimsuse loodame saavutada septembri alguseks. Vajadusel täidame vabad ametikohad ka avaliku konkursi korras, millest informeerime kontserni ametliku kodulehe kaudu. 

VKG on maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni aastane panus riigieelarvesse on ligikaudu 35 miljonit eurot, millest üle kolmandiku moodustavad keskkonnatasud. VKG-le kuuluvad kaevandus, põlevkivi ümbertöötlemistehased, elektrijaam ning elektri- ja soojuse jaotusettevõtted. 

Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post