juuli 2019

Viru Keemia Grupp jätkab tugeval kursil

Kontserni jooksva aasta teise kvartali müügikäive oli rekordiline 66,6 miljonit eurot, mis on kolmandiku võrra rohkem kui 2018. aasta teises kvartalis. Puhaskasum samal ajal kahekordistus, ulatudes 12 miljoni euroni.

„Kuigi turgudel oli teine kvartal volatiilne – Brenti toornafta hind liikus üles-alla vahemikus 60-75 dollarit barreli eest – ja keskmine hinnatase, 68 dollarit barrel, oli isegi 9% võrra madalam kui mullu samal ajal, tagasid tugevnenud dollar ja suurenev nõudlus madala väävlisisaldusega kütteõlide järele VKG põlevkiviõlidele keskmiselt 6% võrra kõrgema hinna. Stabiilselt tugev tootmine, erakordselt suur õlide müük ja madala fikseeritud hinnaga tulevikutehingute puudumine andsidki soliidse finantstulemuse,“ võttis kvartali kokku VKG finantsdirektor Jaanis Sepp.

Kaubaõlide tootmismaht kasvas teises kvartalis 162 000 tonnini, mis on 6% võrra rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Laovarude arvelt kasvas õlide müügimaht koguni 16% võrra 167 000 tonnini. Põlevkivitoodang samal ajal langes 10% võrra 993 000 tonnini ja tootmismasinate kasutamise oluliselt paranenud efektiivsus võimaldas Ojamaa kaevanduse töötajaid lubada juunis kollektiivpuhkusele.

Põlevkivigaasidest toodetava elektrienergia toodang langes teises kvartalis 5% võrra 127 gigavatt-tunnini, kuna efektiivsema tootmisprotsessi tulemusena suutsime rohkem lisandväärtust jätta õlitoodetesse. Soojusenergia müügi langus 6% võrra oli tingitud eelmise aastaga võrreldes soojemast ilmast.

Kontserni investeeringud olid kokku ligi 6 miljonit eurot (+26%), millest suurem osa suunati tootmise tõhustamisse ja töökindlusesse, näiteks poolkoksigaasi jahutamisaparaadi soetamine ja VKG Energia katla kapitaalremont. Teises kvartalis jätkati lõhnakavas planeeritud meetmete realiseerimisega ning Ahtme-Jõhvi kaugkütte peamagistraali rekonstrueerimise teise etapiga.

Kontserni tegevusest laekus 2019. aasta teises kvartalis riigieelarvesse 11,1 miljonit eurot maksutulu, mis on eelmise aruandlusperioodiga võrreldes 15% võrra rohkem. Tööjõumaksudest tulenes 4,9 miljonit eurot (+14%) ja erinevatest keskkonnatasudest 4 miljonit eurot (+14%), mis moodustavad suurema osa laekumistest. Kvartali lõpu seisuga töötas kontsernis 1751 töötajat.

Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post