fbpx

June 2024

Pronksmärgis käes!

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum tunnustas 5. juuni õhtul toimunud galal silma paistnud ettevõtteid, kus majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, majanduse ja innovatsiooni asekantsler Sandra Särav ning VEF juhatus andsid üle pronks-hõbe-kuld märgised. Viru Keemia Grupp pälvis taaskord pronksikarva märgise, mis on tänavu veelgi väärtuslikum ankeedi karmistumise tõttu!

Kokku alustas ankeedi täitmist ligi 60 ettevõtet, ankeedi esitas 48 ja märgise saavutas 36 ettevõtet ja kõikides nendes ettevõtetes hoolitakse väiksemal või suuremal määral ümbritsevast elukeskkonnast ning soovitakse panustada ühiskonda rohkemaga, kui tegelikult neilt seadus nõuab. Need 36 ettevõtet ja nende juhid on mõistnud, et langetatud otsuste mõju piirkond võib ulatuda märksa kaugemale, ettevõttest väljapoole.

VKG jaoks pole vastutustundlikkus omaette eesmärk või plaan. Eelkõige on see meie töö loomulik väljund ning seda mõtteviisi on aastast-aastasse lõimitud nii strateegiasse kui igapäevastesse tegevustesse. Püüame teha ja panustada kasvõi pisutki rohkem, kui meilt nõutakse, sest nii kindlustame pidevalt arenevas ja muutuvas ärikeskkonnas enda jätkusuutlikkuse.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) on 2005. aastal loodud organisatsioon, mis koondab vastutustundlikku ettevõtlust praktiseerivaid ettevõtteid. Foorumi roll on edendada mõtteviisi, et äritegevus peaks lisaks kasumiteenimisele olema ka sotsiaalselt vastutustundlik, et tagada nii oma ettevõtte, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus. Alates 2007. aastast korraldab VEF vastutustundlikkuse alast hindamist: Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksit.