aprill 2018

Kohtla-Järvel tähistatakse Keemikute päeva suure peo ja heategevusliku jooksuga

Pärast kolmeaastast pausi taastavad Kohtla-Järve keemiatööstuse ettevõtted traditsiooniliselt maikuu viimasel laupäeval toimuva Keemikute päeva. Külastajaid ootab Kohtla-Järve linnapargis 26. mail aktiivne, elamusterohke ja üllatusi täis programm, kus jagub meelepäraseid tegevusi kõigile. Tänavu on ürituse üheks osaks ka Eastman Charity Run nime kandev heategevusjooks.

Päev algab juba kolmandat korda toimuva Eastman Charity Run’iga, mille eesmärgiks on toetada kohalikke peresid, kus kasvab pidevat ravi vajav laps. „Ka tänavu ootame kõiki spordilembeseid andma liikumise näol panus lisaks enda tervisele ka teiste toetuseks. Iga osaleja pealt annetame 5 eurot, et terviseprobleemidega lastega pered saaksid hankida oma igapäevaeluks hädavajalikke vahendeid nagu ratastool, ortopeedilised jalanõud või ravimid,“ sõnas Hannes Reinula, jooksu korraldava Eastman Specialties’i direktor.

Kavas on 250 m (kuni 6-aastased), 832 m (7-10 aastased), 2,2 km (11-15 aastased) ja 4,4 km (alates 16. eluaastast ning kepikõndijad) pikkused ajavõtuta distantsid. Osavõtt on kõigile tasuta ja registreerimine toimub kohapeal. Iga distantsi parimaid ootavad sponsorite poolt välja pandud auhinnad.

„Mul on äärmiselt hea meel, et peale väikest pausi, saame taas nii enda töötajatele kui linnarahvale vägeva peo kinkida. Olen kindel, et meid ootab ees suurepärane perepäev – võtke pered-sõbrad kaasa ja tulge kindlasti 26. mail Kohtla-Järve linnaparki, et üheskoos aktiivselt ja mõnusalt aega veeta,“ ütles Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Ahti Asmann.

Keemikute päeva põhiprogramm algab kell 15 ning kestab kella 22-ni. Päeval lahutavad piduliste meelt kohalikud tantsu- ja laulukollektiivid ning õhtu poole tõmbavad publiku käima särav bänd Bliss ja Uku Suviste oma ühisprogrammiga. Peole paneb võimsa punkti legendaarse 2 Quick Starti etteaste.

Peale heategevusjooksu toimuvad ka muud traditsioonilised spordiüritused – jalgpalliturniir, köievedu, rammumehe võistlus ja palju muud. Ei tule igavleda ka peo väikestel külalistel, kes saavad sukelduda põnevasse õhkkonda, nautida kaasahaaravat teadusprogrammi ja teatrietendusi, hullata batuutidel, panna proovile oma tasakaaluvõime slackline´il ja lasketabavus laser tag´is, meisterdada käsitöötubades, loomulikult ei puudu ka õhupallid ja näomaalingud. Spordi- ja lasteala ootavad külalisi kella 14-st.

Pidupäeva puhul avab VKG kõikidele huvilistele oma põlevkiviõlitehase Petroter uksed, et kõik saaksid uudistada, kuidas tehakse kivist õli.

Viru Keemia Grupi eestvedamisel panustavad ürituse õnnestumisse Eastman Specialties, Novotrade Invest ja Kohtla-Järve linn. Pidu on kõikidele külastajatele tasuta ning täpsem päevakava avalikustatakse maikuu alguses VKG kodulehel ja sotsiaalmeediakanalites, kohalikes meediakanalites ning Kohtla-Järve ja Jõhvi teabetahvlitel. 

Lisainfo:
Ürituse üldinfo ja korraldus:
Irina Bojenko
Suhtekorraldusjuht
Viru Keemia Grupp AS
+372 523 2700

Eastman Charity Run: 
Priit Jürimäe
Alfa-Omega Communications
  
+372 631 1620

Uudised