september 2018

VKG Soojus langetab lõpptarbijatele hinda

Konkurentsiamet kooskõlastas VKG Soojuse taotluse langetada soojuse hinda oma klientidele ligi 5% võrra. Alates 1. novembrist 2018 on võrgupiirkonnas soojusenergia müügihind 52,66 eurot (lisandub käibemaks) megavatt tunni kohta.

Kulupõhise tariifi ülevaatamine ja Konkurentsiametiga kooskõlastamine on regulaarne tavapärane tegevus, mis teostatakse tavaliselt 3-5 aasta tagant või vajadusel oluliste hinda mõjutavate tegurite muutumisel ka jooksvalt, vastavalt reaalsele olukorrale. VKG Soojus esitas Konkurentsiametile taotlused kulupõhise piirhinna kooskõlastamiseks tänavu mais ja korrigeeritud andmetega augustis. 

„On positiivne, et saame oma klientidele soojuse hinda langetada olukorras, kus maagaasi ja hakkepuidu hinnatõus on sundinud paljusid soojatootjaid Eestis hindasid tõstma. Klientidele edastatav soojusenergia toodetakse põlevkivi töötlemisel tekkivast põlevkivigaasist ning taolise keskkonnasõbraliku tootmise efektiivsus võimaldaski meil hindu korrigeerida,“ selgitas VKG Soojuse juhatuse liige Andres Klaasmägi. 

VKG Soojus AS on võrguettevõte, mis tegeleb soojusenergia edastamise ja müügiga ühendatud võrgupiirkonnas Ahtme, Sompa ja Järve linnaosades ja Jõhvi valla. Ettevõte varustab soojusega ligikaudu  50 000 elanikuga piirkonda. 

Lisainfo:
Irina Bojenko
Suhtekorraldusjuht
Viru Keemia Grupp AS
+372 523 2700
+372 33 42702