november 2018

Kolmandas kvartalis tugevdas Viru Keemia Grupp enda finantspositsiooni

Kontserni kolmanda kvartali konsolideeritud käive kasvas võrreldes aastatagusega 44% võrra ja moodustas kokku 48,2 miljonit eurot. Paranenud turutingimuste ja kasvanud tootmismahtude tulemusena saavutati kvartali puhaskasumiks 6,2 miljonit eurot – võrdluseks eelmise aasta III kvartalis teenis kontsern 7,7 miljonit eurot kahjumit.

Brent toornafta keskmine hind oli 2018. aasta III kvartalis 75 dollarit barrel ehk samal tasemel, mis II kvartaliski. Dollari tugevnemise tulemusena kasvas VKG põlevkiviõlide referentstoote 1%-lise kütteõli keskmine hind 7% võrra 367 euroni tonni eest. „Kuigi Iraani sanktsioonide ootuses lõppes III kvartal õliturgudel korraliku hinnaralliga, siis kriisieelsetele tasemetele jõudmiseks peaksid õlihinnad veel umbes 20% kosuma. Viimased uudised globaalse majanduskeskkonna jahtumisest ning Saudi-Araabia, Venemaa ja ka USA tootmismahtude suurenemisest on oktoobris aga kaasa toonud õlihindade korrektsiooni ning täiendavat tõusu hetkel ei paista,“ kommenteeris turgudel toimuvat VKG finantsdirektor Jaanis Sepp. 

VKG kaubaõlide toodang oli III kvartalis 143 000 tonni, mis on 13% rohkem kui aasta tagasi samal ajal. Erakordselt soe suvi valmistas teatud raskusi ka tootmisele, mistõttu jäi III kvartali kaubaõlide toodang 4% võrra alla II kvartali toodangule. „Praegu töötavad tehased täisvõimsusel ja meie tootmisootused neljanda kvartali osas on kõrged,“ kommenteeris Sepp rahulolevalt.

Ojamaa kaevandus töötab jätkuvalt täisvõimsusel. III kvartalis toodeti 1,08 miljonit tonni kaubakivi ehk 4% rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. VKG Energia elektritoodang oli 117,3 GWh ehk 2% suurem võrreldes aasta varasemaga, soojusenergia müük oli vaatamata soojadele ilmadele ainult 1% võrra väiksem. Kontsernile kuuluv võrguettevõte VKG Soojus, kes varustab keskküttega ligikaudu 50 000 elanikku Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Sompas, langetas alates 1. novembrist müüdava soojusenergia hinda 5% võrra 52,66 euroni (lisandub käibemaks) megavatt tunni kohta.

Oktoobris kinnitasid Keskkonnaamet ja Kohtla-Järve linn kontserni tütarettevõtte VKG Oili poolt esitatud lõhnaaine esinemise vähendamise tegevuskava, mille kohaselt investeerib ettevõte välisõhu kvaliteedi parendamiseks 1,1 miljonit eurot. Kahe lähiaasta jooksul realiseeruvate investeeringute tulemusena väheneb VKG tootmisterritooriumilt tulenev lõhnaemissioon plaanijärgselt 12% võrra. VKG jaoks ei ole tegu esmase lõhnakavaga. Konkreetsel Kohtla-Järve tootmisterritooriumil alustas VKG ebameeldivate lõhnailmingute kaardistamise ja modelleerimisega kaheksa aastat tagasi, 2011. aastal sündis esimene ametlik lõhnategevuskava, mille alusel teostas ettevõte 20 välisõhu kvaliteedi parandamisele suunatud projekti.

Kontserni investeeringud moodustasid III kvartalis 6,3 miljonit eurot (+2%), millest 1,2 miljonit eurot oli keskkonnaalaseid investeeringuid. Teostatud investeeringutest suurema osakaaluga oli Ahtme ja Jõhvi keskküttevõrgu uuendamine summas 0,8 miljonit eurot. Riigieelarvesse panustati III kvartalis läbi erinevate maksude ja tasude kokku 10,2 miljonit eurot, mis on 1,5 miljonit eurot (17%) rohkem kui mullu.

 Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post