detsember 2021

Stockmann müüb oma kaubamajade hooned Tallinnas ja Riias ning jätkab pikaajaliste rendilepingutega

STOCKMANN Oyj Abp

Stockmann müüs täna ettevõtte saneerimiskava raames oma Tallinnas ja Riias asuvate kaubamajade hooned Viru Keemia Grupile (VKG). Müügihind oli kokku ligikaudu 87 miljonit eurot. Stockmann kasutab kogu hoonete müügist saadud tulu oma tagatud võlgade vähendamiseks.

Stockmanni kaubamajad jätkavad tegevust Tallinnas ja Riias uue omanikuga sõlmitud pikaajaliste rendilepingute alusel. Rendilepingud Stockmanni rentnikega jätkuvad üldjoontes samadel tingimustel.

„Meil on hea meel, et leidsime hoonetele kindla ja usaldusväärse Baltimaades asuva omaniku, kes tahab hooneid ja meie kaubamaju meiega koos edasi arendada. Meie kaubamajad jätkavad oma tavapärast tegevust. Stockmann on mõlemas riigis lugupeetud ettevõte, millel on klientide hulgas tugev maine. Kaubamajadel on Tallinna ja Riia kesklinnas suurepärane asukoht, mis aitas ka kaasa hoonete müügile,“ rääkis Stockmanni tegevjuht Jari Latvanen.

„Partnerlus Stockmanniga Baltimaades on meie jaoks põnev. Mõlemad tuntud hooned on Eesti ja Läti kasvavates pealinnades erakordselt hea asukohaga ning me loodame leida veel täiendavaid investeerimisvõimalusi, et tulevikus toetada Stockmanni põhitegevust,“ ütles VKG investeerimisettevõtte VKG Invest tegevjuht Sten Pisang.

Stockmann ehitas oma Tallinna kaubamajahoone 1996. aastal ja laiendas selle aastal 2000 kahekorruselisest viiekorruseliseks kaubamajaks, saades sellega Baltimaade suuruselt teiseks kaubamajaks. Tallinna kaubamajahoone neto rendipind on 22 980 ruutmeetrit. Riia kaubamajahoone ehitati 2003. aastal ja selle neto rendipind on 15 965 ruutmeetrit.

VKG Invest on VKG sõltumatu investeerimisettevõte, mis keskendub grupi põhitegevusega mitteseotud eraldiseisvatele finantsinvesteeringutele, eeskätt kinnisvarasse. Viru Keemia Grupp on Eesti eraomanduses tööstusettevõte, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1924.

Helsingi kesklinnas asuva kaubamajahoone müügiprotsess edeneb kavakohaselt.

Lisateave:
Jari Latvanen, Stockmanni tegevjuht, tel +358 9 121 5606
Irina Bojenko, Viru Keemia Grupi suhtekorraldusjuht, tel +372 523 2700