Vaatamata keerulistele aegadele on VKG endiselt parimate jätkusuutlike ettevõtete seas

Uudised

27. Jaanuar 2016

22. jaanuaril tunnustas ettevõtlusminister Liisa Oviir Eesti vastutustundlikkumaid  ettevõtteid 2015. aastal vastavalt kuld-, hõbe- ja pronkstaseme märgistega. Viru Keemia Grupp on Vastustustundliku Ettevõtte Indeksi arvestuses neljakümne seitsme parima seas ning kuuendat aastat järjes pälvis pronkstaseme märgise.

Kontserni juhatuse esimehe sõnul on vastutustundliku ettevõtluse teema alati aktuaalne ja käsitletakse ärifilosoofia lahutamatu osana. Eriti oluline on see tunnustus sel keerulisel ajal, mida elab kontsern praegu üle. „Meil on hea meel, et meie panust ja edasiarengut on märgatud ja kuus aastat järjest tunnustatud vastutustundliku ettevõtte märgisega. Esiteks on see selge indikatsioon, et organisatsiooni panus riigi majandusse, sotsiaalellu, keskkonda ja põlevkivitööstuse pidevasse arengusse on märgatav ja vajalik. Teame oma kogemusest ka seda, et äritegevus vastutustundliku ettevõtluse printsiibi järgi ja pikaajaline visioon on need kriteeriumid, mida hindavad nii riigi- kui ka välispartnerid. Ettevõtte arenguks ja eristumiseks peab täna tegema rohkem, kui küsitakse ning kogukonda ja tulevikku investeerimine kannab ettevõttele ühel hetkel vilju ja aitab teisele tasemele jõuda.“

Ettevõtlusministri arvamusel vastutustunde all peetakse silmas teistega arvestamist, tulevikku suunatud otsuseid ja oma tegevuse mõju analüüsimist. Ettevõte mõjutab kõiki ja kõike, millega kokku puutub. Oma tegevust lahti mõtestades ja ümber korraldades saab positiivset mõju ühiskonnale suurendada, sellest saavad kasu omakorda kõik osapooled.

“Vastutustundliku ettevõtluse indeks on Eestis ainulaadne, põhjalikul küsimustikul baseeruv tööriist, mille abil saab kaardistada ja hinnata igapäevaseid tegevusi ümbritseva keskkonna suhtes,“ lausas Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Kristiina Esop.

Indeksit koostab ja üritust korraldab Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) alates 2007. aastast. 
 

Vaata, millised on Eesti vastutustundlikumad ettevõtted.