Viru Keemia Grupp avas Petroter III tehase

Uudised

11. November 2015

11. novembril avas Viru Keemia Grupp (VKG) kolmanda Petroter-tehnoloogial töötava põlevkivitöötlemise tehase. Pidulik avamine toimus Eesti Vabariigi majandus- ja taristuministri Kristen Michali osavõtul. 

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal: „Uus põlevkiviõlitehas Petroter III on samm Eesti põlevkivisektori uuendamise poole. Kasutades põlevkivi üha enam õlitootmiseks tõstame põlevkivist kättesaadava energia osakaalu. Eesti põlevkivisektor suudab Euroopa kliima- ja energiapoliitika tingimustes ellu jääda ja edukas olla, vähendades keskkonnamõju ja tõstes efektiivsust. Eesti ettevõtjate ning inseneride innovatsioon uue Petroter III tehasega just seda eesmärki täidabki." 

VKG juhatuse esimees Ahti Asmann: „Meil on täna hea meel ja uhke tunne avada järjekordne juba kolmas tehas - Petroter III. Antud projekti edukas elluviimine, vaatamata põlevkivisektori keerulisele ajastule, oli kontserni üheks peamiseks aastaeesmärgiks. Tegu on viimaste aastate kõige suurema investeeringuga erasektorisse Eestis. Petroter-tehnoloogial töötavad tehased on praktikas tõestanud investeeringute efektiivsust ning omal ajal VKGs tehtud valikute õigsust. Petroter õlitehase energiaefektiivsus on üle 75% ning tänu keskkonnameetmetele jalajälg on võrreldes seniste tehnoloogiatega kordades väiksem.“ 

Petroter III tehase ehitus algas 2013. aasta oktoobris ning käivitamine käesoleva aasta septembris. Varasem kogemus ja plaanijärgsed käivitamistööd aitasid kolmanda tehase viia täisvõimsuseni ühe nädalaga. Aastas töötleb üks tehas ca 1 miljon tonni põlevkivi, millest saadakse umbes 135 000 tonni õlitooteid ning lisaks ka kõrvalprodukte - elektrit ja soojusenergiat ümberkaudsete linnade kütteks. 

Petroter III projekti maksumus on 84 miljonit eurot. Lisaks on tehastel ka oluline sotsiaal-majanduslik roll nii regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kolme tehase käivitamisega loodi Ida-Virumaale kolmsada uut otsest ja ligi tuhat kaudset töökohta. 

VKG on Eesti üks suuremaid põlevkivi ümbertöötlemise ettevõtteid ja maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni aastane panus riigi SKT-sse on ligikaudu 1% . VKG annab tööd rohkem kui 2 150 inimesele Virumaal. VKG on vastutustundlik ettevõte, kelle omandisse kuuluvad kaevandus, seitse põlevkivi ümbertöötlemise tehast, sh tehased Petroter I, II ja III, kaks elektrijaama ning elektri- ja soojuse jaotusettevõtted. 

Lisateave:
Irina Bojenko
VKG suhtekorraldusjuht
Tel 334 2702
GSM 523 2700
E-post irina.bojenko@vkg.ee