Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa otsustas lahkuda ametist

Uudised

9. Juuni 2015

Viru Keemia Grupi (VKG) juhatuse esimees võttis vastu otsuse lahkuda ametist. Sellega lõpeb käesoleva aasta 1. septembril tema kuueaastane töö kontserni juhatuse esimehena ja viieteistkümneaastane karjäär kontsernis.

Priit Rohumaa juhtimise ajal on kontsernis toimunud rida olulisi muudatusi, mis lubavad rääkida Viru Keemia Grupist kui Eesti põlevkiviõlitööstuse lipulaevast. Kontsern on aastate pikkuse tööga ja sadade miljonite eurode investeerimisega välja arendanud Eesti kõige keerukama ja efektiivsema põlevkivi kasutamise väärtusahela, mis algab Euroopa kõige uuema ja moodsama Ojamaa kaevandusega, sisaldab veel kolme kõige kaasaegsemat Petroter-tüüpi õlivabrikut, kahte elektrijaama, kaugkütte piirkondasid kahes linnas ning elektrijaotusvõrku.

Lisaks sellele on kontsern kõik need aastad auga hoidnud sotsiaalselt vastutava ettevõtte mainet, toetades kohalikke algatusi ja asutusi ning korraldades traditsioonilisi üritusi.

Priit Rohumaa, Viru Keemia Grupi juhatuse esimees: „Viisteist aastat tööd Viru Keemia Grupis on olnud meeletult huvitavad ja tempokad. Koostöös suurepärase meeskonnaga on palju tehtud ja kindlasti on palju ees, kuid soovin praegu oma elus pöörata uue lehekülje ja lahkuda kontsernist. Tunnen, et just praegu on selleks õige aeg. Viisteist aastat kiiret, sündmusterohket, vastutusrikast tööd mõjutavad inimese prioriteete ja väärtusi. Nüüd, kui jõuab lõpusirgele kolmanda Petroteri põlevkiviõlitehase ehitus, võin ma tunnistada endale ja teistele, et on õige hetk võtta aeg maha ja keskenduda sellisele olulisele teemale nagu perekond.“

Priit Piilmann, Viru Keemia Grupi aktsionär: „Priit Rohumaa otsus lahkuda kontsernist tähendab Viru Keemia Grupi jaoks rohkem kui lihtsalt juhi vahetust. Priidu lahkumisega lõpeb kontserni üks sündmusterohke  ajastu. Priit Rohumaa juhtimisel on kontsern teinud olulised sammud arenguteel. VKG aktsionäride nimelt tänan Priitu tehtud töö eest, mis on taganud VKG kiire arengu viimasel kümnendil.“

Priit Rohumaa tuli kontserni 1998. aastal. 2000. aastast töötas ta kontserni finantsjuhi ja 2009. aastast juhatuse esimehena. Priit Rohumaa jätkab tööd uue juhatuse esimehe valimiseni ehk 1.septembrini. Avalik konkurss uue juhatuse esimehe leidmiseks kuulutatakse välja lähiajal.

VKG on Eesti suurim põlevkivi töötlemisettevõte ja maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja. Kontserni panus riigieelarvesse 2014. aastal ulatus 45 miljoni euroni. VKG annab tööd rohkem kui 2 000 inimesele Virumaal, VKG omandis on oma kaevandus, kuus põlevkivi töötlemistehast, tööstusenergia tootmiskompleks, transpordi-, remondi- ja elektritootmisbaasid.

Lisainformatsioon:
Jelena Derbneva
VKG sisekommunikatsiooni juht
e-post: jelena.derbneva@vkg.ee
tel. 334 2555
GSM 55611022