VKG on viiekümne jätkusuutliku ettevõtte seas

Uudised

27. Jaanuar 2015

Eile, 26. jaanuaril toimus seitsmes järjestikune ettevõtete jätkusuutlikkuse indeksi konverents ning autasustamine. Viiekümnele jätkusuutliku ettevõtluse indeksi edukalt läbinud ettevõtetele, sh Viru Keemia Grupile,  andis kvaliteedimärgise diplomid üle Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimees Hanno Tomberg.

Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa kinnitas, et Viru Keemia Grupp jätkuvalt panustab oma tegevusega regiooni ja riigi ühiskondlikku, keskkondlikku ja majanduslikku valdkonda. „Viru Keemia Grupi prioriteedid on paika pandud pikaks ajaks ette. Arvestada ettevõtte juhtimises ja tegevuses sotsiaalse, majandus- ja looduskeskkonnaga on üks neid pikaajalisi prioriteete,“ sõnas Priit Rohumaa.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi tegevjuht Marko Siller leiab, et teistele eeskujuks olevaid ettevõtteid peaks riiklikul tasemel selgemalt tunnustama: "Oma töötajatesse ja kogukonda panustavad ning jätkusuutlikkust väärtustavad vastutustundlikud ettevõtted väärivad tunnustamist nende ärile kasulikul viisil - näiteks läbi vastutustundlikkust hindavate riigihangete, töötajate terviseedendusse tehtavate kulude erisoodustusmaksu alt vabastamise või erinevate toetuste jagamisel sotsiaalse- ja keskkonnaaspektiga arvestamise."

Indeksit koostab ja üritust korraldab Eesti Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) alates 2007. aastast.

Vaata, millised on Eesti vastutustundlikuimad ettevõtted.