Virumaale pühendatud fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa” jõudis lõpule

Uudised

6. November 2012

Viru Keemia Grupp AS-i ja Jõhvi Kontserdimaja poolt ellu kutsutud fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa” jõudis 2. novembril lõpule. Kokku esitati pea 1300 pilti.

Järjestikuliselt teine fotokonkurss alustas selle aasta veebruarikuus, et mahutada enda kestvusse kõik neli aastaaega. Kokku oli huvilistel võimalik enda jäädvustusi saata nelja kategooriasse: põnev ja sündmusterikas Virumaa – reportaažfotod; kontrastiderikas Virumaa – Virumaa omanäolisust kajastavad fotod; Virumaa inimesed – portreefoto kategooria, kus piltide juurde olid oodatud ka lühilood pildistatud inimestest; Virumaa on imeline – loodusfotod, mis toovad esile Virumaa ilu ja mitmekesisust. Suve keskel lisandus väikese vahekategooriana Kohtla-Järvel aset leidnud Veneetsia karneval, mille huvitavad kostüümid said juba suvel pärjatud ja parim pilt saab auhinnatud koos teiste kategooriatega auhinnatseremoonial.

Fotokonkursi üks eestvedajatest VKG ühiskondliku vastutuse juht Julia Piilmann: „Rõõm on näha, et fotokonkurss on jätkuvalt paljude fotograafide jaoks väljakutse ja erinevad vaatenurgad Virumaast suudavad üllatada ka kohalikke elanikke. Eelmisel aastal üllatas positiivselt osalenute arv, kelle elukoht oli väljaspool Virumaad – see näitas selgelt, et meie sõnum Virumaa ilust on levinud kaugele. Loodan, et ka sellel aastal on meil oodata paljusid autoreid ja imelisi pilte regioonist.”

Žürii liikmed alustavad fotode hindamist 12. novembril. Kõigil huvilistel on võimalik konkursi pealehel vaadata ka laekunud piltide galeriid www.vkgsoojus.ee/konkurss.

Konkursi žüriisse kuuluvad: Eesti Vabariigi presidendi abikaasa Evelin Ilves, ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev, Jõhvi Kontserdimaja direktor Piia Tamm, disainer ja fotograaf Oliver Oberg, fotograaf Matti Kämärä ning üks 2011. aasta konkursi võitjatest, fotograaf Karel Kravik. Žürii esimeheks on Kaupo Kikkas.

Konkursi auhinnatseremoonia toimub detsembri esimesel pool Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis. Oodatud on kõik osavõtjad, kellele saadetakse ka personaalne kutse tseremooniale. Auhinnad on välja pandud nii peakorraldajate kui ka Ida-Virumaa parimate ettevõtete poolt.

Virumaa esimene fotokonkurss „Ilus oled, Virumaa“, sai alguse 2011. aastal. Konkursi asutajateks on kohalik suurtööstusettevõte Viru Keemia Grupp AS ning Jõhvi Kontserdimaja. Konkursi eestvedajateks on Kaupo Kikkas ning Evelin Ilves. 2011. aasta jooksul toimunud fotokonkursil said autasustatud rohkem  kui 30 pildiautorit, kusjuures eraldi kategooria oli loodud noorte fotograafide autasustamiseks. Konkursi võitjad ja parimate piltide autorid said lisaks auhindadele ka kingituseks žürii esimehelt Kaupo Kikkaselt pildistamise meistriklassi.

Lisateave:
Piia Tamm                                                     Liina Reinsaar
Jõhvi kontserdimaja direktor                            VKG pressiesindaja
Tel 334 2010; GSM 5561 0512                        Tel 334 2555; GSM 517 7601
E-post piia.tamm@concert.ee E-post Liina.Reinsaar@vkg.ee