VKG kunsti ja spordi heaks

Sotsiaalne vastutus

„Iga spordisaavutuse taga peituvad kümned ja sajad korrad eneseületust ning täielikku pühendumust. Minu olulised tiitlid, Eesti rahva ja toetajate tugi on seda pühendumust õigustanud ja andnud mulle indu hoida Eesti lipp maailmas kõrgel.“

Olümpiahõbe Heiki Nabi.

VKG on Eesti Maadlusliidu peatoetaja aastast 2005.

VKG toetab nii Ida-Viru seisukohalt tähtsaid projekte kui ka üleriigilise tähtsusega organisatsioone, kelle seas:

EESTI KONTSERT
VKG on Eesti Kontserdi toetaja alates 2009. aastast. Koostöös EK Jõhvi Kontserdimajaga on VKG asutanud mitmeid initsiatiive kohaliku kultuurielu edendamiseks: Kaljo Kiisa noore filmitegija stipendiumi, Virumaa esimese fotokonkursi. Iga aasta mais käivad mõlema ettevõtte töötajad Virumaal metsaistutustalgutel.

RAHVUSOOPER ESTONIA
Tänu VKG toetusele said 2012 aasta jooksul Eestisse toodud Richard Strauss’i ooper „Roosikavaler“ ning Vincenzo Bellini ooper „Norma“. Mõlemast kontsertettekandest on võtnud osa maailma parimad solistid.
Alates 8. septembrist 2013 liitus VKG Rahvusooper Estonia peatoetajatega.

EESTI KUNSTIAKADEEMIA
TARTU KÕRGEM KUNSTIKOOL
2012. aasta kevadel kirjutas VKG alla koostöölepingutele Eesti kahe suurima kunstiülikooliga. Koostöö eesmärgiks on luua üliõpilaste jaoks võimalusi, mis toetavad regioonis nii õppetöö korraldamist kui ka suvepraktikat.

EESTI KUNSTIMUUSEUM
17. oktoobril 2014 liitus VKG kunsti edendaja Eesti Kunstimuuseumi toetajatega, allkirjastati kolmeaastane koostööleping. Koostöö raames toetab VKG näitust „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“, mille avamine toimus 11. oktoobril ja mille eksponaatidega saab tutvuda Kumu kunstimuuseumis järgmise aasta 18. jaanuarini.