Viie kooli võistlus

VKG algatused

Kaugel 1965/1966. õppeaastal toimus Tartus esimest korda koolidevaheline matemaatika-, füüsika- ja keemiaülesannete lahendamise võistlus, millel osales kolm tollast Lõuna-Eesti tugevamat kooli: A. H. Tammsaare nimeline Tartu 1. keskkool (nüüdne Hugo Treffneri gümnaasium), C. R. Jakobsoni nimeline Viljandi 1. keskkool (nüüdne Viljandi Jakobsoni Kool) ja Nõo keskkool (nüüdne Nõo reaalgümnaasium). Mõni aasta hiljem liitusid Miina Härma nimeline Tartu 2. keskkool (nüüdne Miina Härma gümnaasium) ja Tartu 5. keskkool (nüüdne Tartu Tamme gümnaasium). Nii sai alguse viie kooli võistlus, millest praeguseks on saanud pikk traditsioon.

2012/2013. õppeaastal sai see Eesti koolide vanim võistlus uudse näo, sest uksed avati uutele osalejatele. Nimelt saavad nüüdsest end seal proovile panna ka Ida-Virumaa õpilased!

Olümpiaadi auhinnafond, mis jagatakse nii õpilaste kui ka parimate õpetajate vahel, on igal aastal 6000 eurot. Võistlusele on mitmel aastal oma õla alla pannud Skype, Webmedia ja VKG. Koos toetavad need Eesti oma ettevõtted nüüd ka ürituse uuenemist.