Kaljo Kiisa nimeline stipendium

VKG algatused

5. detsembril 2013 Jõhvi Kontserdimaja ees toimus pidulik Kaljo Kiisa skulptuuri avamine, mille raames anti üle ka IV tuntud filmitegija nimeline stipendium ja avati Jõhvi just valminud promenaad. IV stipendiumi stipendiaadiks sai mitmete filmide tootmisjuht Mart Saar, kes valiti ühehäälselt žürii pool.

Züriiliige Ilmar Raag iseloomustab stipendiaati Mart Saart järgmiselt:"Ta on tôesti eesti kino kaamera taha jäävaks tõeliseks tugisambaks. Täiesti möödapääsmatu mees, kelle headust tunnevad paljud filmigrupid. Lisaks teatakse teda ka dr. Saare nime all, sest kus iganes on vaja mõnda "härra, teile on kiri" tüüpi rolli teha, on Mart alati olemas ja teeb kõike hästi. Ta ei ole lihtsalt tubli tegija. Ta on juba praeguseks legendaarne taustajõud."

Žüriisse kuulusid: Tiina Lokk, Ilmar Raag, Piia Tamm, Anne Uttendorf, Jaak Lõhmus.

Kaljo Kiisa nimelise noore filmitegija stipendiumi laureaatideks on läbi aastate saanud: Liis Nimik, Katrin Kissa, Martti Helde, Kristina Davidjans, Anna Hints.

Kaljo Kiisa noore filmitegija stipendium asutati 2009. aastal Viru Keemia Grupp AS, Jõhvi Kontserdimaja, Jõhvi Vallavalitsuse ja Tallinnfilm poolt.

Stipendiumi algatajad soovivad ühiselt hoida Ida-Virumaalt pärit filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisa (1925–2007) mälestust ning toetada noori filmitegijaid, kes on oma loomingus kasutanud Ida-Virumaad. Konkursi eesmärgiks on samuti innustada noori filmitegijaid avastama ja jäädvustama Ida-Virumaa mitmekesisust ning panustada maakonna positiivse kuvandi edasikandmisse. Ainuke Eesti filmistipendiumi suuruseks 2 500 eurot.

Stipendiumile kandideerimise kord

Stipendiumi laureaadid